meble myślenice

Prasowane drewno z żywicą

Panele na elewację

W tym materiale kompozytowym zawartość drewna dochodzi do 80%. Wióry drzewne są spajane żywicą i w specjalnych formach zagęszczane za pomocą bardzo silnych pras.

Kompozyt na elewację

Kompozyt na elewację

Kompozytami nazywamy materiały składające się z kilku rodzajów surowców trwale ze sobą połączonych. Ich proporcje dobiera się tak, aby jak najlepiej wykorzystać ich zalety w danym materiale.

Panele drewniane i laminowane

Jeśli chcemy szybko wykończyć podłogi, panele drewniane i laminowane to bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że dobierzemy je odpowiednio do pomieszczeń. Niczym innym tak szybko nie uda się nam wykończyć podłogi, jak panelami. Ale zanim będzie to możliwe, musimy przejść przez niełatwy etap ich wyboru. Jest to o tyle trudne, że zróżnicowanie cen najpopularniejszych paneli podłogowych - drewnianych i laminowanych - jest bardzo duże.

Jaką piłę do cięcia drewna wybrać?

Nawet takie tradycyjne i powszechnie stosowane narzędzia, jak piły do cięcia drewna, są stale udoskonalane. Przed zakupem nowej piły płatnicy warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się narzędzia wytwarzane nowoczesnymi metodami. 

Wytłaczane drewno z plastikiem

Wytłaczane drewno z plastikiem

Ten rodzaj desek kompozytowych jest zbudowany z włókien drewnianych lub mączki celulozowej oraz polimerów termoplastycznych (polipropylen, polichlorek winylu, polietylen). To najpopularniejsza okładzina kompozytowa. Zawartość drewna wynosi w niej 40-70%, pozostałą część stanowią tworzywa sztuczne.

Łuparka do drewna

Cięcie drewna na polana oraz ręczne łupanie go na szczapy jest wyczerpujące, potrzebne są dobra kondycja i sita. Posługiwanie się siekierą lub młotem do rozszczepiania także wymaga wprawy i wcale nie jest bezpieczne. Najlepiej użyć łuparki. Na co zwracać uwagę przy zakupie łuparki? 

Drewnopodobne wykończenie domu

Drewno to ceniony i efektowny materiał do wykańczania domu. Wymaga jednak - zwłaszcza jeśli zostało użyte na zewnątrz - okresowej konserwacji, co niektórych inwestorów może zniechęcać do jego stosowania. Są jednak na rynku inne materiały, które nie niszczą się i nie potrzebują odnawiania, a wyglądają właściwie prawie jak drewno.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...