meble myślenice

Prasowane drewno z żywicą

Panele na elewację

W tym materiale kompozytowym zawartość drewna dochodzi do 80%. Wióry drzewne są spajane żywicą i w specjalnych formach zagęszczane za pomocą bardzo silnych pras.

Deski mają fabrycznie wyprofilowane pióra i wpusty oraz gotowe otwory montażowe. Ich powierzchnia może być pokryta okleiną o wzorze do złudzenia przypominającym naturalne drewno, a następnie lakierem odpornym na promieniowanie UV. Okleina ta jest zalana żywicą melaminową i sprasowana z rdzeniem materiału, dlatego wytrzymuje zmienne warunki atmosferyczne, na jakie jest narażona elewacja.

Inna opcja to fabryczne pokrycie desek farbą akrylową. Producenci oferują je w kilkudziesięciu barwach, ale przy większych zamówieniach kolorystyka może być dowolna, zgodna z wybranym odcieniem z próbnika. Długość takich desek to ponad 5 m, szerokość kilkanaście centymetrów, a grubość - 9 mm (całego profilu - 18 mm).

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...