meble myślenice

Drewno w łazience

Polscy inwestorzy od stosunkowo niedawna nie są skazani na ceramiczne płytki w łazience czy kuchni. Jednak siła przyzwyczajenia i tradycji jest tak ogromna, że drewno, tak chętnie stosowane np. w salonie i sypialniach, wciąż rzadko spotykane jest w pomieszczeniach mokrych.

Obawy związane są również z przeszłością - wiele drewnianych okładzin w ogóle nie była kiedyś odpornych na wilgoć. Teraz jednak możemy bez większego trudu zakupić takie gatunki drewna jak tek, iroko, jatoba, cedr, merbau, doussie, lapacho, badi i wenge, bo głównie drewno egzotyczne polecane jest do tego typu pomieszczeń. Warto zauważyć, że nie należy stosować drogich podłóg litych - o wiele lepiej sprawdza się tutaj drewno klejone (różnego rodzaju wielowarstwowe panele), bardzo odporne na wszelkiego rodzaju skurcze oraz wahania temperatury i wilgotności. Drewno to zabezpieczamy olejowaniem bądź lakierowaniem. Nie zaleca się woskowania. W przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego należy wybrać wyłącznie okładziny mające odpowiedni certyfikat do tego typu podłogi.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...