meble myślenice

Czy drewniane ogrodzenie jest trwałe?

Drewniane ogrodzenia powstają z desek, żerdzi, okrąglaków czy bali. Mogą być wykonane z samego drewna lub w połączeniu z innymi materiałami, gdyż pasują do prawie wszystkich zestawień. Dobrze wygląda zarówno w zestawieniu z kamieniem, jak i cegłą, betonem czy z metalem.   

Jeśli stawiamy płot z litego drewna, pamiętajmy, aby części wkopane w ziemię zabezpieczyć izolacją przeciw wilgoci. Drewno na ogrodzenie powinno być twarde (najlepiej nadają się akacja i dąb) oraz odpowiednio zabezpieczone przed wpływem warunków zewnętrznych. W tym celu stosuje się impregnację ciśnieniowo-próżniową, lub gruntowanie, a następnie nakładanie warstwy farby olejnej, akrylowej lub lakieru bezbarwnego - będzie wtedy widoczny rysunek słojów. Można także zastosować farby przepuszczające parę wodną, dzięki czemu drewno może „oddychać”. Należy pamiętać, aby elementy drewniane łączyć ze sobą za pomocą gwoździ i wkrętów ze stali nierdzewnej lub ocynkowanych, można także używać kleju wodoodpornego.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...